Sam się ogrzewa i chłodzi

Technologie budowy zmieniają się tak jak wszystkie dziedziny życia. Dzisiejsze budynki zdecydowanie różnią się o tych budowanych jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu. Dzisiejszym standardem w budownictwie jest budownictwo pasywne.

Wiele lat doświadczeń w krajach zachodnich (przede wszystkim w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii) sprawia, że standard ten coraz szybciej zyskuje uznanie w rodzimym budownictwie. Potwierdza to stale wzrastająca ilość obiektów realizowanych właśnie w tej technologii. Coraz częściej są to tylko pojedyncze, jednorodzinne budynki, lecz także duże i bardzo poważne inwestycje.

Każdy obiekt budowlany może być zrealizowany jako budynek pasywny. W technologii jaką jest budownictwo pasywne stosuje się szereg nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają przyjemną, optymalną temperaturę w budynku przez cały rok. Za cenę niewiele wyższych nakładów inwestycyjnych na etapie budowy otrzymujemy gwarancję zwrotu poniesionych dodatkowych kosztów w niedługim czasie od zakończenia budowy. Mieszkać w domu pasywnym to żyć bez kłopotów energetycznych.

Nowoczesna i proekologiczna technologia jaką jest budownictwo pasywne zapewnia najwyższą energooszczędność podczas użytkowania budynku. Obiekty budowane w tej technologii zapewniają komfort cieplny przy jednoczesnym minimalnym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Budynki pasywne okazują się najtańszym rozwiązaniem sumując koszty spłaty inwestycji, koszty eksploatacyjne i koszty utrzymania budynku. Dom dzięki pasywnemu wykorzystaniu energii sam się ogrzewa i chłodzi.