Wybudować dom czy kupić mieszkanie? To jeden z wielu problemów, z którymi borykają się ludzie. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego warto się zastanowić, co jest dla ciebie najważniejsze.
Jeśli cenisz sobie swobodę wyboru, prywatność i lubisz mieć wszystko zorganizowane inaczej niż twoi znajomi, to najlepszym rozwiązaniem byłby dom. Oczywiście o ile dysponujesz odpowiednimi zasobami finansowymi. Własna działka oraz indywidualny projekt domu i ogrodu, którym odgrodzisz się od sąsiadów sprawią, że poczujesz się jak w raju. A koszenie trawnika zacznie cię denerwować dopiero za jakiś czas.
Z kolei posiadanie mieszkania jest tańsze. Daje większe możliwości zamieszkania w centrum lub przynajmniej w miejscu, które zapewni dostęp do najpotrzebniejszych sklepów i usług. Nie trzeba się martwić o dach, malowanie elewacji czy wymianę kotła grzewczego. Od tego są specjaliści wynajmowani przez spółdzielnię.
Budownictwo w Polsce jest na stosunkowo wysokim poziomie, więc zarówno mieszkania, jak i domy mogą zadowolić nawet najbardziej wybredne osoby.