Większość ludzi dąży do posiadania jak największej ilości dóbr materialnych. Chyba każdy z nas pragnie mieszkać w luksusowych warunkach. Może nam to zapewnić dzisiejsze budownictwo dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym. Warunek, jaki musimy spełnić, jest właściwie tylko jeden- odpowiednia ilość gotówki.
Ceny najdroższych posiadłości w Polsce, wahają się w granicach dwudziestu milionów złotych, na świecie górna półka, to kilkadziesiąt razy więcej, choć zazwyczaj ceny najwspanialszych rezydencji, nie są ujawniane. Do najdroższych nieruchomości świata, o których warto wspomnieć, to:
Manalapan na Florydzie, z ceną około 775 milionów złotych. Położona nad Atlantykiem, z działką o powierzchni ok. 6 tys. m kw., gdzie znajdują się dwa domki dla gości, basen, kort tenisowy, pole golfowe i przystań. Dom ma około 6 tys. m kw.
Tour Odeon w Monaco (1, 3 mld złotych). Jest to penthouse, zajmujący pięć najwyższych pięter budynku, posiadający własny basen, ze zjeżdżalnią na zewnątrz elewacji. Posiada system „inteligentnego domu”.