Klimat w naszym kraju nie jest zbyt łaskawy dla tych, co lubią słońce i ciepło. Może właśnie, dlatego widać rosnące zainteresowanie zakupem nieruchomości w cieplejszych krajach. Nieruchomości Hiszpania stanowią gwarancję niezwykle korzystnej pogody przez dwanaście miesięcy w roku. W każdym razie, wiele osób decyduje się na zakup domu lub mieszkania w Hiszpanii, traktując to jako swoisty domek letniskowy, z którego można skorzystać przez cały rok, a nie jedynie w okresie letnim. Nie da się ukryć, że hiszpańskie zimy przypominają raczej polską wiosnę i to zdecydowanie słoneczną.

Nieruchomości Hiszpania to również ciekawa forma inwestycji, całkiem dobrej lokaty kapitału. Niektórzy zakładają, iż po jakimś czasie będą sprzedawać dom i wtedy zarobią na takiej inwestycji. Ponadto, część inwestorów postanawia wynajmować swoje kupione domy turystom albo też osobom przybywającym do Hiszpanii w celach zarobkowych.
W każdym razie, w obu przypadkach jest to dobra decyzja. Zarówno wtedy, gdy nieruchomość ma służyć jako całoroczny domek letniskowy, jak i w przypadku lokaty kapitału.