W branży budowlanej już na etapie przygotowania terenu pod budowę wykorzystuje się duże ilości blachy. Wystarczy spojrzeć na firmy, które rozpoczynają realizację inwestycji. Praktycznie wszystko zaczyna się od blachy, która często bywa używana, jako jeden z najważniejszych budulców ogrodzeń terenów budowy.

Pierwsza łopata na terenie budowy, to bardzo często przygotowanie dołów pod słupki stanowiące podstawę montażu ogrodzenia. W drugiej kolejności następuje montaż blachy do przygotowanych słupków i ogrodzenie już staje się prawie gotowe.
W związku z takim użyciem blachy na budowie, wielu inwestorów, kierowników budów poszukuje taniej blachy. Tania blacha pozwala na zmniejszenie kosztów prac pomocniczych związanych z budową, jak chociażby wspomniane budowanie ogrodzenia. Nawet, taką tanią blachę można ponownie wykorzystać przenosząc się na nowy teren budowy, a ewentualne uszkodzenie ogrodzenia, a co za tym idzie blaszanego poszycia nie powoduje zbyt wysokich kosztów, co najwyżej wymianę blaszanego panelu, czy arkusza blachy na nowy.